Yaesu FT-DX101D-EU HF/50MHz raadiosaatja 100W
Tõeline jõudlus
Hübriidsed SDRid (kitsas sagedusala SDR ja otsese proovivõtuga SDR)
2kHz RMDR 123dB+
2kHz BDR 150dB+
2kHz 3. IMDR 110dB+
400MHz HRDDS (High Resolution Direct Digital Synthesizer)
2kHz faasimüra -150dBc/Hz
VC-TUNE (Variable Capacitor Tune) signaali tippimine
3DSS (3-mõõtmeline spektrivoog) visuaalne kuvamine
Kitsaribaline SDR ja otsese proovivõtuga SDR
Rõhutab põhilist jõudlust ja hübriidset SDR-funktsionaalsust
Sisaldab digitaaltöötluse abil genereeritud reaalajas spektri ulatust.
FUNKTSIOONID
Hübriid SDR konfiguratsioon
Lisaks kitsaribalisele SDR-vastuvõtjale, mis on ülekaaluka põhitõhususega, võimaldab hübriidkonfiguratsioon digitaalse töötlemise ja otsese proovivõtuga SDR lisada suurepärase reaalajas spektrivahemiku. *300Hz ja 1,2kHz katusefiltrid (valikuline)
Kitsas sagedusala SDR
Kristallkatusfiltrid tekitavad fenomenaalsed mitmesignaalilised omadused
Down Conversion tüüpi vastuvõtja konstruktsioon on sarnane FTDX5000-le. Esimene IF-sagedus on 9 MHz ja segisti sektsioonis on rakendatud madala müratasemega kaheväravaline MOS FET, D-kvartal DBM (Double Balanced Mixer), millel on suurepärased intermodulatsioonikarakteristikud. Kitsas SDR-konfiguratsioon võimaldab kasutada kitsa ribalaiusega kristallkatusfiltreid, millel on terav kuju faktor. Sellega saavutatakse hämmastav mitmesignaali vastuvõtu jõudlus ka kõige keerulisemates eetris esinevates häireolukordades.
Lisaks IF-alamkonversioonile rakendavad FTDX101 vastuvõtjad YAESU legendaarseid võimsaid RF Front-End´e, suurepäraseid madala müratasemega lokaalseid ostsillaatoreid, terava kujufaktoriga katusfiltreid ja uusimaid vooluahela konfiguratsioone, mida me hoolikalt ѕelektsime kõigi vooluahela elementide jaoks. Sellest tulenevalt ulatub 14 MHz sagedusalas lähedane BDR (Blocking Dynamic Range) 150 dB või rohkem, RMDR (Reciprocal Mixing Dynamic Range) 123 dB või rohkem ja 3. IMDR (Third-order Intermodulation Dynamic Range) 110 dB või rohkem.
Kitsas sagedusala SDR + otsese proovivõtu SDR
Rõhutab suurepärase vastuvõtja jõudluse ja hübriidse SDR-funktsionaalsuse tähtsust.
Digitaalse töötluse abil genereeritud reaalajas spektri skaala
Kitsasribaline SDR-vastuvõtja eemaldab tugevad ribavälised signaalid, kasutades superheterodüünmeetodit, kasutades kitsasribalisi katusefiltreid, mis summutavad märkimisväärselt soovimatuid ribaväliseid sageduskomponente, ning läbilaskevööndis olevad soovitud signaalid teisendatakse suure eraldusvõimega 18-bitise A/D-muunduri abil digitaalseks ja saadetakse signaali töötlemiseks FPGA-sse (Field Programmable Gate Array).
FT DX 101-seeria kasutab hübriidset SDR-konfiguratsiooni, mis integreerib otsese proovivõtuga SDR-vastuvõtja, et vaadata kogu sagedusala seisundit reaalajas, kusjuures kitsasribalise SDR-vastuvõtja vooluahela abil saavutatakse suurepärane dünaamiline vastuvõtja jõudlus.
Selle hübriidse SDR-konstruktsiooni kasutamisega paraneb kogu FTDX101 vastuvõtusüsteemi üldine jõudlus. Suure dünaamilise ulatusega reaalajas spektri kuvamist juhtiv Direct Sampling SDR võimaldab kõige nõrgemat signaali ekraanil jälgida, kui see ilmub, ning kitsasribaline SDR võimaldab seda signaali ѕelektsioneerida, filtreerida ja seejärel dekodeerida.
Kui teie asukoha lähedal on võimas AM-jaam või keerulistes töösituatsioonides, kus on palju tugevaid signaale Contestidest, DX-peditsioonide tegevusest, saab neid signaale väljaspool läbilaskevööndit A/D-muunduri eesmises astmes asuva väga tõhusa katusefiltriga summutada. See vähendab signaali koormust A/D-muundurile, mis on kogu vastuvõtuahela seisukohalt kitsaskohaks. Seetõttu vähenevad häired, mistõttu on võimalik jätkata tööd ka sellistes rasketes tingimustes.
Tõeliselt vaikne ja selge vastuvõtt
Väga madala müratasemega kohalik ostsillaatorisüsteem; 400MHz HRDDS (High Resolution Direct Digital Synthesizer)
C/N suhe (signaali-müra suhe) 1. segistisse süstitud lokaalsignaali puhul on oluline tegur, mis parandab lähiümbruse multisignaalide omadusi. FTDX101-seeria kohalik vooluahel kasutab 400 MHz HRDDS (High Resolution Direct Digital Synthesizer) meetodit, mida kasutati ka FTDX5000-s. See vooluahela konfiguratsioon erineb üldisest PLList, mis genereerib lokaalsignaali. Lokaalsignaali loomisel, jagades otse 400 MHz kõrgsageduse, muutub teoreetiline PLL-i lukustusaeg nulliks ja C/N halvenemist lukustusaja võrra ei toimu.
C/N-karakteristiku märkimisväärne paranemine sageduse otsese jagamise teel aitab oluliselt vähendada müra kogu vastuvõtuastmes ja parandada ka BDR (Blocking Dynamic Range) karakteristikut tugevate signaalide läheduses.
FTDX 101-seerias kasutatakse lisaks 400 MHz HRDDSi kasutuselevõtule ka uusimaid vooluahela konfiguratsioone, mis vähendavad müra, ja hoolikalt valitud komponente. Selle tulemusena saavutab kohaliku signaali faasimüra karakteristik 2kHz eraldatuse juures suurepärase väärtuse -150 dBc/Hz või vähem.
See madala müratasemega, kvaliteetne lokaalsignaal aitab oluliselt kaasa mitmesignaali ja ülimalt lähedase signaali (näiteks mõnisada hertsi) omadustele.
Võrratu -70 dB maksimaalne summutus VC-Tune
Uue väljatöötatud VC-Tune RF eelvalija koos suure täpsusega samm-mootori ajamiga tagab silmapaistvad summutusomadused.
Sageduse automaatne reguleerimine RF Preѕelector VC-Tune
FTDX101-seeria uue põlvkonna RF-eelselektor VC-Tune parandab veelgi FTDX9000-s vastu võetud suure jõudlusega RF μ (mu)-häälestussüsteemi. Kasutades tähelepanuväärset miniatuurset disaini, saavutades samal ajal võrratuid omadusi ja maksimaalset summutust -70 dB.
Uus VC-tune´i vooluahel juhib muutuvkondensaatorit (VC) suure täpsusega samm-mootoriga ja saavutab märkimisväärse miniatuursuse μ-tuning-süsteemiga võrreldes.
VC-tune´il ei ole tüütuid astmeid ega lülitusreleid, kattes pidevalt sagedusala muutuva kondensaatoriga, mida ajab sagedust järgiv suure täpsusega samm-mootor. Tavapärane eelhäälestusmeetod, mille puhul lülitatakse mähiseid ja kondensaatoreid releedega, on kõrvaldatud.
Kui sagedusalas on mitu tugevat signaali, vajutage "VC TUNE" klahvi ja keerake MPVD (Multi-Purpose VFO Outer Dial) rõngast VFO-ketta peal, et aktiveerida suure täpsusega samm-mootor muutuva kondensaatori reguleerimiseks. Peenhäälestage VFO-ketast käsitsedes optimaalsesse punkti, mis nõrgestab tugevat signaali sagedusalas.
VC-Tune salvestab iga sagedusala viimase häälestuspunkti, nii et kui samal sagedusel edastatakse perioodiliselt ringhäälingulaadseid signaale, saab seda sagedust VC-Tune´i ühekordse seadistamisega alati vaigistada.
Kõrgeim edastussignaali puhtus
Kõrge kvaliteediga ülekanne koos silmapaistvate faasimüra omadustega
Ülekande lõppstaadium toodab kõrgeima signaali puhtuse
Suurepärased C/N-omadused, mida pakub 400MHz HRDDS (High Resolution Direct Digital Synthesizer), mida kasutatakse lokaalses ostsillaatori ahelas, annavad samuti olulise panuse saatjaosasse. Üldises vooluahelas võib sõltuvalt vooluahela konfiguratsioonist ja komponentidest esineda müra või moonutusi kuni saatesignaali tootva lõppastmeni, isegi kui kohalik signaal on kvaliteetne. FTDX101 puhul uuriti põhjalikult iga elementi kuni TX lõppastmeni. Takt, mis jagab ja jaotab lokaalsignaali 400MHz HRDDS-ahelast igasse plokki, samuti FPGA, D/A-muundur, lõplik võimsusvõimendi jne, ning viimaste vooluahela konfiguratsioonide hoolikas ѕevalimine, et parandada kogu saatjabloki C/N-omadusi. FTDX101 saatesignaal genereeritakse otse 16-bitisest D/A-muundurist, ilma et see läbiks segisti vooluahelat, mistõttu on moonutused ja müra märkimisväärselt summutatud.
Selle tulemusel säilivad kvaliteetsed lokaalsignaali omadused ilma lõppastme halvenemiseta ning ülekandefaasi müraomadused saavutavad -150 dBc/Hz 2kHz eraldusastmel. FTDX101 transiiveri kasutaja hindab parimat jõudlust kõrge puhtusega ülekandesignaaliga.
Uue põlvkonna skopeerimisekraan 3DSS
Intuitiivselt tajuda signaalide tugevuse muutusi
Uudselt välja töötatud 3DSS (3-Dimentional Spectrum Stream) süsteem
lisaks tavapärasele Waterfall-ekraanile
7-tolline TFT-värviline puutepaneeliga ekraan
Suurus: 7-tolline lai
Resolutsioon: 800 x 480 pikslit
ABI (Active Band Indicator) & MPVD (Multi-Purpose VFO Outer Dial)
Tagab suurepärase käideldavuse ja nähtavuse ning tutvustab arvukaid funktsioone
Esipaneeli disain rõhutab soliidset ja suurepärast puutetundlikkust ja kasutatavust
Esmased olulised tööfunktsioonid, nagu peamine VFO-ketas, VC-TUNE, WIDTH/SHIFT, on paigutatud hõlpsasti ligipääsetavaks paani keskpunkti lähedale.
Band ѕelect klahvid on paigutatud ABI (aktiivse bändi indikaator) reana VFO valimisnupu ülaosas, teie töö efektiivsuse ja mugavusega.
Isegi suure 7-tollise puutetundliku ekraani puhul on paneeli paigutus esmatähtsaks kiire nähtavus ja kasutatavus.
ABI (aktiivse sagedusala indikaator)
ABI on paigutatud kui bändi ѕelect klahvi horisontaalne rida ülaosas VFO dial.
Kui sagedusala ѕvalitakse MAIN Band, näitab LED valge värviga ja kui sagedusala ѕvalitakse SUB band, näitab LED sinine värviga. Ülekande olekus muutub LED punaseks, nii et saate kohe kinnitada, milline VFO on edastamisel.
Lisaks, kuna oranž LED süttib, kui vajutate ja hoiate all bändiklahvi, saate seda kasutada, et kuvada bändi, millele on ühendatud antenn, või kuvada DX-peditsioonirežiimis kasutatavat bändi memona. Bändiklahvi all on klahv ѕvalimiseks MAIN- ja SUB-bändi saatmise ja vastuvõtmise vahel ning selle all on lülitusklahv VFO-nupu kasutamiseks MAIN- või SUB-tuuningul, nii et isegi siis, kui tööjaotus kasutab korraga nii MAIN- kui ka SUB-bändi, saab bändikontrolli sujuvalt teostada ja nii väheneb ekslikult vale bändi häälestamine.
MPVD (Multi-Purpose VFO Outer Dial)
MPVD on suur kõrgekvaliteedilisest alumiiniumist multifunktsionaalne rõngas VFO-ketaste väliskülje ümber. Rõngas võimaldab juhtida SUB VFO sagedusklahvi, VC-TUNE, Clarifier ja C/S (kohandatud ѕelect funktsioon). MPVD on käepärane valik, mis võimaldab teil reguleerida olulisi funktsioone pidevalt muutuvas HF-sides ilma kätt VFO-lt ära võtmata. Rõngas on traditsioonilise Yaesu silmapaistva sileda ja kindla tunnetusega, kui seda kasutatakse.
PC-kaugjuhtimissüsteem tööpiirkonna laiendamiseks
Isegi kaugelt, Dual Band-Scope saadaval Comfortаble Operation, kasutades hübriid SDR-i eeliseid
Kaugjuhtimine ühendatud LANi või Internetiga
Saadaval on PC juhtimistarkvara, mis teostab transiiveri kaugjuhtimist kaugjuhtimispunktist LANi või Interneti kaudu. (Nõuab lisavarustusena saadavat välist LAN-üksust)
Kaugjuhtimisel on lisaks transiiveri põhitegevusele ühilduv DUAL-BAND-ulatusega ja mitmekülgsete näidikutega, mis võimaldab mugavаble operatsiooni. Samuti saate nautida erinevaid kasutusvõimalusi, näiteks jälgida sagedusalade seisukorda suurel ekraanil majast eemal asuvas kohas, ühendudes koduse LANiga.
Transmissiooni/vastuvõtu hääle, RF-ulatuse, AF-ulatuse ja CAT-käskude edastamisega transiiverile saab hõlpsasti seadistada arvutist sagedusalade seisundi jälgimist, erinevaid filtri seadistusi, häirete vähendamise funktsiooni jne, ning on võimalik teostada mugavat sidet.