Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Helista meile kohe: (+372) 6 518 040

Tooted 1 kuni 10 koguarvust 32

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

TehnoTurg-T järelmaks – ei soovi maksta kogu summat korraga? Maksa osamaksete kaupa!

Kasuta toodete või teenuste eest maksmisel just TehnoTurg-T järelmaksu – kõige soodsam, mugavam ja kiirem järelmaksulink Eestis!
Lisa tooted ostukorvi, kinnita oma tellimus ning vali makseviisidest TehnoTurg-T järelmaksulink. Maksmisel valige sobiv periood, igakuise osamakse suurus ning digiallkirjastage mugavalt ID-kaardi või Mobiili-ID abil. 

 TehnoTurg-T järelmaksu puhul on tegemist ülimalt kiire ning mugava makselahendusega, mis aitab koostada sulle sinu poolt valitud perioodi alusel maksegraafiku. Antud makselahendus teeb otsuse reaalajas ning aitab ostu sooritada vähem kui 60 sekundiga.

TÄHELEPANU! Iga järelmaks on finantskohustus. Enne järelmaksulepingu sõlmimist tutvuge vastava teenuse tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

TehnoTurg-T järelmaksu pakkujaks on ESTO AS (reg. kood 14180709).

TehnoTurg-T järelmaksu tavatingimused on järgmised:

 • Intress alates 0%
 • Lepingutasu alates 0 eurost
 • Periood kuni 3 aastat

TehnoTurg-T järelmaksu saavad taotleda kõik 18-70-aastased Eesti Vabariigi kodanikud.

Iga finantsotsusega kaasnevad riskid ja kohustused, mistõttu palume laenutoodete tarbimise vajadus hoolikalt läbi mõelda. Näiteks 2000-eurose laenusumma puhul 36 kuuks fikseeritud intressiga 11% algsummalt aastas ja lepingutasuga 15 eurot on krediidi kulukuse määr 22.52%, kuumakse suurus 75.21 eurot ning tarbija poolt tagasimakstav kogusumma 2707.4 eurot.

0 Comments | Posted in Uudised : Tehnoturg

Ootamatult saabunud pakane, mis toob kaasa krõbedad miinuskraadid, ei ole meie laiuskraadil enneolematu nähtus, vaid on talvekuudega kaasnev argihommik. Lisame siia juurde veel autoaku, mille esmane noorus ja tervis jäi viie aasta taha ning käes ongi reaalsus – kas akus on ikka veel nii palju powerit, et saab sel korral veel auto käima. Või on kogu lootus naabrimehel, et sel ikka auto läheb käima ja kas tal on aega, et mängida „krokodillidega“.

 

 

Oktoobri lõpus Eestit tabanud esimene lumi ja parajalt külmad ilmad saabusid jaoks õigeaegselt, sest just saabus toimetusse kolm komplekti akupankasid, milledel lisavõimalusena komplektis stardiabi ehk rahvakeeli „krokodillid“.

 

 

Teooria
Tavapäraselt seostuvad akupankadega nutiseaded ja muud kaasaskantavad vidinad, mis vajavad laadimist ka seal, kuhu Elektrilevi traadid ei ulatu. Metsas matkates või jõel kanuuga aerutades ei leia kindlasti igas peatuspaigas voolupesa ja ometi tahab elu elamist ehk nutiseade voolu, et seda sihipäraselt kasutada - internetist uudistada, mis laias maailmas toimunud on ning anda headele sõpradele teada enda tegemistest, seda nii teksti kui piltide abil.

Akupanga kõige tähtsam omadus on tema mahtuvus. Nii nagu akude puhul, on ka akupangal mahtuvuse ühikuks Ah. Mahtuvuse osas ei ole mitte mingisugust vahet, kas kirjutada pakendile 18000 mAh või 18 Ah. Kuna aga suuremad numbrid müüvad end miskipärast paremini, siis seetõttu kasutavad akupankade tootjad tuhat korda väiksemat ühikut mAh.
Teiseks oluliseks parameetriks akupanga juures on voolutugevus. Nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks on täiesti piisav USB laadimisväljund 2,1 A. Nii on teoorias selline akupank võimeline laadima nutiseadmeid ligi üheksa tundi, kuid autoaku puhul ei ole kahest amprist mitte mingit kasu. Isegi 100A on käivitusvooluna auto jaoks vähe, piisavaks tugevuseks võib lugeda 400A.
Ehk siis selle teooria osa kokkuvõtteks võib öelda, et need akupangad, mis mõeldud vaid nutiseadmete laadimiseks, ei sobi kindlasti autole käivitusabiks. Auto käivitamiseks on vajalik võimsamat seadet.

 

 

Saame tuttavaks

President pumpab rehvi

Vaatame kolme erinevat komplekti ning proovime neid ka reaalsetes situatsioonides. Laual siis kolm komplekti: President MPB-6000, Midland ENERJUMP WORK, Cobra Jumppack.


Kõiki kolme saab kasutada tavalise akupangana, sest kõigil on komplektis kaasas enamlevinud nutiseadmetele sobivad USB kaablid. Ühe erandiga – puudu on kõigil USB-C kaabel. Aga uuemate Android ja Lumia telefonide omanikud ei pea muretsema, sest  kõigi USB väljundid on suutelised välja andma vähemalt 2,1 A voolu, millest piisab telefoni originaalkaablit kasutades päris kiireks laadimiseks. Kui kasutada akupanka vaid nutitelefoni laadimiseks, siis siin kehtib lihtne aritmeetika – jaga akupanga mahtuvus oma seadme akumahtuvusega ning saadki laadimiskordade arvu. 
Testimisel selgus, et nutitelefonid on täna juba targemad kui nende kasutajad. Nimelt ei tasu jätta telefoni ööseks akupanga otsa laadima, sest hommikuks võib olla akupank tühi või pooltühi. Nimelt arvavad, et tegemist on tavalise laadijaga ning aku täitumisel hakkab telefon kasutama näiteks tarkvara ning rakenduste uuendamisel puhtalt akupanga energiat, säästes niimoodi enda akut.
Enerjump Work pakub juurde võimaluse laadida ka 19V sülearvuteid, sest komplektis on kaasas erinevad arvutilaadimise otsikuid.

 

 

Praktika

Tõe kriteerium on praktika ning kaks kuus on paras aeg panna seadmed proovile.

President käivitab Novembri alguses ootamatult alla sadanud lumi tekitas „ootamatult“ nagu iga talvealguses pikad järjekorrad rehvivahetuse kohtades ning tekkiski hea võimalus panna proovile Presidend MPB-6000 lisavõimalused. Pere teisel autol on velgedel kaks komplekti rehve ning nii saigi ühel õhtul garaažist välja veeretatud talverehvide komplekt ning need oma hoovi peal ära vahetatud. Nii kompressoril kui akupangal on oma LED lamp, mis koos tagasid õhtul peale seitset vahetamise täita valgetes oludes.
Kuid ühe agaga – kompressori lamp asub teisel küljel kui voolik ning sellest tulest rehvirõhu kontrollimisel eriti abiks ei ole. Abiks nii ventiili otsiku leidmisel kui ka manomeetri skaala vaatamiseks on akupanga tulest. Rehvirõhu tõstmine 1,5 2,1 võtab aega veidi alla viie minuti ning skaala on täpne (kontrollitud kahe erineva manomeetri abil).

Järgmises katses osales Renault Espece, mis oli jäänud lumetulekul seisma ning vajas detsembri keskpaigas käivitusabi. Aku pealt pinget mõõtes näitas voltmeeter 11,5V, mida on käivituseks ilmselgelt vähe. Presidenti abil said eelsüüteküünlad küll soojaks, kuid 2,2 liitist mootorit käima ei suutnud aidata. Krokodillide pealt mõõtes oli akupank täis, andes välja 12,8V. Täiesti teadlikult oli kaasa võetud ka Enerju

Cobra käivitab

mp komplekt, millel nii mahtuvust kui hetkelist jõudu kõige rohkem.
Enerjumpi käivitusjuhtmed on varutatud  intelligentse kontrolleriga, mis kontrollib abi vajava aku pinget ning väldib vale polaarsuse kasutamist (pluss/miinusjuhe vastupidi). Ja oh imet – teisel katsel saime automootori pöörlema ning auto käima.

Ka Cobra sai omad tuleristsed, kui jaanuaris saabusid ööd, mis tõid kaasa alla kümne kraadised miinusnäidud. Mitsubishi Colt lihtsalt keeldus ühel hommikul iseseisvalt käivitumast. Põhjuseks lühikesed linnaotsad, mis ei ole miinuskraadide puhul eriti soosivad aku laadimise osas. Garaažist Cobra välja, klemmid külge ning juba esimesel katsel võttis automootor eluvaimu sisse.

 

 

 

Tehnilised andmed

 

 

President MPB-6000

President mpb-6000

Li-Ion 6000 mAh

 Käivitusvool: 200A
Hetkeline: 400A
Soovitus: kuni 3.0 l mootoriga autodele
USB laadija: 5V / 2,1A
Komplektis: USB neli-ühes kaabel – microUSB ja miniUSB, Apple lai ja Lighting
Kuni 1000 laadimistsüklit
Laadija: 5V/2A USB kaabel + sigaretisüüteli otsik

LED lamp kolme funktsiooniga
Lisavarustuses on kompressor manomeetri ja valgustiga
Palliotsik, jalgratta rehviotsik
Kõik mugavas tugevast plastikust karbis.

Kiitus: täpne manomeeter, mugav riist autorehvide, jalgratta kummide ning pallide pumpamiseks
Laitus: suurema mootoriga autod jäävad jänni, veendu ette stardiabi andmist, et akupank oleks täiesti täis laetud!

President MPB-6000 akupank 6000mAh, auto käivitusabi ja kompressor

 
Cobra CPP8000 Cobra Jumpack CPP8000

Li-Cobalt 6000 mAh
Käivitusvool: 180A
Peak: 360A
Soovitus:
USB laadija: 5V / 2,4A
Komplektis USB neli-ühes kaabel – microUSB ja
miniUSB, Apple lai ja Lighting
Kuni 1000 laadimistsüklit
Laadija: 5V/2A USB kaabel + sigaretisüüteli otsik
LED taskulamp kolme funktsiooniga

Kiitus: väga hea LED lamp, saab hakkama kuni 2,0 liitriste autodega, väga kompaktne
Laitus: suurema mootori puhul tasub vaadata mõnda teist mudelit

 

Cobra CPP 8000 akupank ja auto käivitusabi 6000mAh

 

Midland ENERJUMP WORK

Enerjump work

Mahtuvus: 18000mAh  Väljundvool: 5V‐1A / 5V‐2A / 12V‐10A / 19V‐3.5A 
Komplektis:  microUSB ja miniUSB, Apple lai ja Lighting
Käivitusvool: 300A
Hetkeline vool: 600A
Soovitus: bensiinimootoriga autodele kuni 6000 CC, diisel 3000 CC
Kuni 1000 laadimistsüklit
Lisavarustus: erinevad sülearvuti otsad, mis sobivad 19V sülearvutite laadimiseks
Komplektis kaasas tugevdatud kaantega riidest karp, kuhu mahuvad kõik otsikud, laadijad ning akupank ise.
Kiitus: saab hakkama enamus autodega, sobides nii sõiduautole kui mikrobussile. Väga hea LED lamp ning võimalus laadida sülearvuteid. Neist kolmest parim.

 
Midland ENERJUMP WORK - akupank ja auto käivitusabi 18000mAh

 

 

Kokkuvõte

Mida laetum on autoaku, seda parem on tema külmataluvus ja seda pikem on konkreetselt autoaku puhul ka tema eluiga, pliiakudele meeldib täis olla.
Kui plaanis on soetada oma nutiseadmetele akupank ning kodus on mitte just kõige uuem neljarattaline, siis tasub mõelda veidi laiemalt ning lisada valikuvõimaluste hulka üks siintoodudu käivitusabiga akupankadest. Alati saab abi kindalaekast, kuhu mahub nii kenasti üks väike akupank koos vajalike otsikutega. Olgu neiks siis „krokodillid“ autoaku turgutamiseks või USB kaabel nutiseadme laadimiseks.

 

 

Kõik meie valikus olevad stardiabid leiad siit

0 Comments | Posted in Uudised Uued Tooted : Tehnoturg

TehnoTurg-T kauplus on jõulu ja uusaasta pühade ajal avatud järgnevalt:

 

23.12

Avatud kella 10.00-15.00

24.12 Jõululaupäev:

Suletud

25.12 Jõulupüha:

Suletud

 

31.12 Vana-aastaõhtu:

Avatud kella 10.00-15.00

1.01  Uus aasta:

Suletud

Epoe tellimused mis on tehtud pühade päevadel pakitakse ja postitatakse järgneval tööpäeval.

0 Comments | Posted in Uudised : Erko Ensling

Seoses taasiseseisvumispäeva tähistamisega on meie Tallinna pood 20. ja ka 21. augustil suletud. Kõik sellel ajal vormistatud tellimused jõuavad käsitlusse 24. augustil.

Ilusat taasiseseisvumispäeva .

0 Comments | Posted in Uudised : Erko Ensling

28.05.2015 Cobra CWA BT310E AirWave Box juhtmevaba kõlar


Cobra AirWave Box:


 • Juhtmevaba - varustatud Bluetooth tehnoloogiaga, kuulake oma lemmik muusikat nutitelefonist või tahvelarvutist.
 • Täiesti veekindel - kuulub IPX7 klassi, talub vett kuni 1m sügavusel 30min, lisaks jääb kõlar vee peale.
 • Tugev korpus - Cobra AirWave Box on kaetud kummise korpusega, mis tagab vastupidavavuse kukkumistele.
 • Varustatud võimsa Li-Ioon akuga - kuulake muusikat kuni 10 tundi jutti.
 • Ole levis - seade vaigistab automaatselt sissetuleva kõne puhul muusika, et saaksite rahulikult oma kõnedele vastata.
 • Lisaks sellele on seadmel ka AUX (auxiliary port - 3.5mm pesaga sisend, üks enam levinumaid heli kõlaritesse suunamise viise), ja USB laadimisjuhe, seega kui soovite esitada muusikat otse oma arvutist või MP3-mängijast on ka see võimalik. Cobra CWA BT310E AirWave Box on väga mitmekülgne ning sobib kasutamiseks nii kodus kui õues.  Kuulake Cobra AirWave Box'ga muusikat mere või basseini ääres, matkal, pargis piknikul või isegi peol, pole vaja muretsed liigse niiskuse pärast, IPX7 klass tagab seadme toimimise ka vett täis ämbris, kui ei usu vaadake alljärgnevat videot.

  Videos testiti Tehnoturust ostetud Cobra juhtmevaba seeria kõlareid ja ka Cobra akupankasid:

  Videolõik saatest Tehnika TV 5.veebruar 2015:  Osta meie veebipoest - Cobra juhmevaba seeria kõlarite ja tarvikute valik:


  Cobra CWA BT310E AirWave Box veekindel ja ujuv Stereo IPX7 kaasaskantav juhtmevaba kõlar Cobra CWA BT320E AirWave 360 Bluetooth kaasaskantav juhtmevaba kõlar, käedvaba seade Cobra CWA BT300E AirWave Mini robustne tolmu, vee ja peokindel kaasaskantav juhtmevaba kõlar Cobra CWA BT160E AirWave Bluetooth juhtmevaba adapter audioseadmetele

  Osta meie veebipoest - Cobra akupankade valik:


  Cobra CPP 100 E akupank päikesepaneeliga USB 6000mAh Cobra CPP 50 E akupank 3 USB väljundiga 5000mAh Cobra CPP 7500 E akupank ja auto stardiabi 7500mAh
  0 Comments | Posted in Uudised : Taavi Jõgeva

  Ka sellel aastal võtab TehnoTurg-T osa Tartu Näituste messikeskuses toimuvast Maamessist.  Kohalpeal saab kindlasti tutvuda uudsete ja funktsionaalsete digisaatjatega.


  Lisaks valik CB saatjaid kui ka professionaalseid taskulampe.  Võimalus tutvuda lähemalt meie tootekataloogidega ning erinevate projektilahendustega.

  Tehnoturu boks asub A hallis A-42.
  Kohapeal palju põnevaid messi pakkumisi kindlasti tasub läbi astuda ja uute toodetega tutvuda.

  0 Comments | Posted in Uudised : Taavi Jõgeva

  Ka see aasta osaleme messil Eesti Ehitab, asume E hallis (D halli kõrval asuv telk), boks E65a.
  Hüpake kindlasti läbi, et näha ja tutvuda uute toodetega!

  Oleme kohal oma professinaalsete Hytera raadiosaatjatega,

  Mactronicu taskulampidega,


  Brinno kaameratega.  Lisaks veel valik profi PMR saatjaid ehk vabasagedus raadiosaatjaid nagu

  Midland G15 ja
  Midland G18


  Pakume valikut ka CB saatjatele.  Üritusele on võimalik soodsamalt pääseda printides välja see flaier!  Ära maga maha, tule kohale 8.04-11.04.2015 Eesti Näituste messikeskuses!

  0 Comments | Posted in Uudised : Taavi Jõgeva

  23.03.2015 Midland ER300 hädaabi seade


  Midland ER300 on hädaabi seade, akupank, AM/FM raadio ja võimas taskulamp kõik ühes!

  Ideaalne igapäevaseks kasutamiseks: matkamine, telkimine, kuid kindlasti ka hädavajalik ohtlikes olukordades.

   

   

  Funktsioonid:

  -Mitu võimalust aku laadimiseks: päikesepaneel, käsidünamo

   

  -Väga ere taskulamp, Cree LED, 1400 Lux

   

  -SOS märguandetuli, aktiveerib Morse koodi

   

  -Ultraheli koeravile, aitab päästemeeskonnal hädasviibija leida

   

  -Võimas 2000 mAh Li-Ioon taaslaetav aku, võimaldab seadme normaalset kasutamist kuni 25 tunniks

   

  -Nutitelefoni/tahvelarvuti laadija, laadige oma seadmeid läbi USB ühenduse

   

  -Kõrge/madala režiimiga taskulambi seaded, tuleb kasulikuks kui vajate akut säästa

   

  -Ideaalne hädaolukoradeks, matkamiseks, randa, parki ja igapäevaseks kasutamiseks

   

  -6 x AA patareid, varutoiteallikaks

   

  -Mõõtmed 192×86×57mm

   

  -Kaal 470g (koos akuga)

   

  -Cree® on registreeritud kaubamärk Cree, Inc.

   

  -AA patareid ei kuulu komplekti

     Komplektis:

  -1 raadio koos taaslaetava akuga

   

  -Mini USB laadimis kaabel

   

  -Kasutusjuhend     Midland ER300 hädaabi seade, päikesepatarei, dünamo, akupank, AM/FM raadio - Maailmalõpuraadio

  0 Comments | Posted in Uued Tooted : Taavi Jõgeva

  19.03.2015 M-Flare

  19.03.2015 12:27

  19.03.2015 M-Flare


  PowerFlare ohutustuled omavad uusimat LED tehnoloogiat. Ohutustuled eritavad valgust kõigis suundades, mis tagab nähtavuse kilomeetrite taha ka öisel ajal. Iga PowerFlare seade on umbes hokilitri suurune, kuid see-eest väga tugev, taludes isegi veokiga üles sõitmist suurtel kiirustel. 
  Ideaalne abivahend põllumajandus valdkondades, saagikoristuse hooajal, traktorile, kombainile. Veok - Treiler - Lumekoristusmasin - Auto - Paat - Mootorratas


   

   

  Kompaktne, 16 LEDi kiirgavad 360° väga eredat valgust, mida on näha ka kilomeetrite kaugusele. Veekindel ning väga tugev; talub uskumatult suuri koormusi!
  Erinevalt tavalistest alkaline patareidega taskulampidest või keemilistest valguspulkadest, PowerFlare ohutustuled kannatavad ekstreemseid temperatuure ja olukordi (sädemekindel).
  Piisavalt väike ja käepärane, et hoida sadula- või seljakotis või isegi autokomplektis.


  Ohutustulel on 9 erinevat vilkumisrežiimi. Vajutades ON/OFF NUPPU on saab valida sobiva režiimi:

  1. Pöörlev

  2.Topelt vilkuv

  3. Üks vilkuv

  4. Vahelduvimis vilkuv

  5. SOS (Morse kood)

  6. Kõik põlevad /kõrge

  7. Kõik põlevad /madal

  8. 2 LED põlevad

  9. 4 LED põlevad

  10. Toide välja   

  Kasutusalad:


  1. Ohutum ja keskkonnasõbralikum kui tüüpilised hädaabitõrvikud. Ei mingeid sädemeid, lahtis leeki, toksilisi kemikaale või gaase.

  2. Põrutuskindel konstruktsioon teeb PowerFlare väga vastupidavaks. 

  3. Paigutatav lapiti maha või külje peale, olenevalt eelistusest. Sobilik paigutada maanteele, ehitusobjektile, sõiduki pinnale.

  4. LED Road Flare on veekindel, seega sobilik ka merel kasutamiseks või niisketes/märgades tingimustes. Kannatab vees sügavust kuni 10 meetrit.

  5. Ohutustule tagumisel osal oleva magnetiga on võimalik tuld kinnitada ka magneetuvale materjalile. Paigutage sõidukile, aia külge või ükskõik missugusele metall pinnale.

  MÄRKUS: PowerFlare lahtivõtmine ei ole soovitatav. Kui seade pannakse valesti kokku ei pruugi olla tagatud veekindlust.  M-Flare 6 tk koos laadijaga 12V/230V

  0 Comments | Posted in Uued Tooted : Taavi Jõgeva

  18.03.2015 Bluetooth Intercom süsteem MIDLAND BT EVA


  Midland BT on võimalik ühendada läbi Bluetoothi nii mobiiltelefoniga, GPS navigatsiooni seadmega kui ka MP3 mängijaga, kuid ka läbi ühenduspesa juhtmega Teie iPod/MP3 mängija külge või PMR446 raadiosaatja külge mootorrattalt-mootorrattale suhtlemiseks.  Midland BT City töötab ka kui juhtmevaba intercom süsteem, levimisraadiusega kuni 200 meetrit, kui seadet kasutada teise peakomplektiga BT City või Eva. Kombineerides peakomplekti MP3 muusikat esitava mobiiltelefoniga on võimaldatud funktsioonid nagu Forward/Reverse ja Play/Stop. Haakuvad nupud teevad seadme kasutamise mootorratturile äärmiselt mugavaks.

  Midland BT süsteem on pritsmekindel. Kompaktne disain, lisaks kaks erinevat võimalust kiivrile monteerimiseks: klambriga või liimitava kahepoolse rakendusega, see teeb monteerimise lihtsaks ning sobilikuks igale kiivrile. Akukestvus kuni 8 tundi! Toode on CE markeeritud ning kooskõlas RTTE direktiiviga (99/5/EC).  Tähelepanu: enne BT City/BT Eva esmakordset kasutamist on vajalik laadimine vähemalt 5/6 tundi!

  Ühilduv teiste Midland BT City süsteemidega ja naistele sobivama variandiga Eva mudeliga (BT lühend märgib Bluetoothi ühilduvust!)

   

  Lisad:

  -Bluetooth peakomplekti seade

  -Leviala kuni 200 meetrit

  -Akukestvus kuni 8 tundi

  -Bluetooth 2.1 (DSP)

  -USB/PC programmeeritav

  -Kuni kahele kasutajale

  -Stereo muusika esitamis võimalus

   

  Tehnilised andmed:

  -Intercom süsteem kahele kasutajele, täis-dupleks

  -Leviala kuni 200 meetrit

  -Akukestvus kuni 8 tundi

  -Kaugjuhtimise seade lenksule (valikuline)

  -Stereo valjuhääldid

  -PC programmeeritav

  -Bluetooth 2.1 (DSP)

  -Väline antenn

  -Mikrofon / Vox (intercom / telefon)

  -AGC - automaante helivaljuduse reguleering

  -Sobilik kõigile kiivri tüüpidele

  -Bluetooth ühendused: telefon/GPS/MP3, raadio via Bluetooth

  -Kaabliga ühendus juhile ja reisijale iPod/MP3 ja raadiosaatja (PMR 446) ühendamiseks

   


  Komplektis: 1 MIDLAND BT Eva intercom süsteem, stereo peakomplekt koos kaela- ja kiivrimikrofoniga, stereo kaabel iPod/MP3 mängijale, monteerimis rakendused ja USB laadija.


  Midland BT EVA Bluetooth Stereo Intercom süsteem SINGLE PACK

  0 Comments | Posted in Uued Tooted : Taavi Jõgeva

  Tooted 1 kuni 10 koguarvust 32

  Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4